16.01.2007

Chan Chan

Zařazeno v Jižní Amerika, Peru v 7:00 - Lujan

Obrazec


Mesto, postavene z hliny kolem roku 1300 kulturou Chimu, je cele zdobeno ruznymi vzory vytlacenymi do zdi.

Obrazec


Mesto zahrnovalo chramy, dilny, vodni kanaly…

Obrazec


prostory na skladovani potravin.

Obrazec


Prestoze mesto dobyli kolem roku 1460 Inkove, nebylo vypleneno az do prichodu Spanelu.

Obrazec


Zed


Zed


Je to hezka podivana, ale vetsina dnesnich obrazcu jsou jen repliky.

Chan Chan


Chan Chan


Rozvaliny Chan Chan se nachazeji 5 km od mesta Trujillo na severu Peru, kde Prcikovi po ranu na mistnim autobusaku ukradli batoh. Shit happens, sometimes.

Pobrezi


Tak jsme se jeli uklidnit na plaz, ale moc nam to nevyslo. Byla to spis takova skladka odpadu. Mistnim to ale nevadi a uzivaji si more a slunce dosytosti.

Komentáře: 4 »

 1. Mirek

  16.01.2007 v 17:53

  Zdravim a nic jineho nez preji slubce vasi dusi pa Mirek

 2. Mirek

  16.01.2007 v 17:53

  oprava: slunce v dusi

 3. Venda a Lenka

  17.01.2007 v 6:19

  Hmmmhmmm.Moc pěkný zídky a ornamentíky.Stejnak ale byli šikovný.S tim batohem je to na p…..í,doufám,že tam neměla nic cenýho.Včera jsem koukal na ten bajkal a vypadá to velmi zajímavě tak uvidíme.Ta cesta je dost finančně náročná.Docela přemejšlim,že alesponjednu cestu dáme pověstnou trans sibiřskou magistrálou,ale jenom kousek(Moskva-Irkutsk cca 6000Km)Jinak se máme dobře.Jsme už profesionálové v odchytu kozla u sousedů,kam nám skoro každej den uteče.Zejtra jdeme na kulturní ekšn do hořovic.Hrajou tam nějaký frantíci,Sergente Pepére skáčko a tak a tak jsme zvjedaví jaký to bude.Podám info…Zatim čus bus kaktus..

 4. Lujan

  18.01.2007 v 22:43

  Jo cennosti. Jak se to vezme, penize ani pas tam Prcik nemela, za to spacak boty, bundu a tak. To taky neni zrovna zadarmo a blbe se to tady schani. A abych nezapomnel, v batohu byla i pulka stanu. Takze ted s sebou vlacim druhou pulku stanu, ktera je k nicemu, ale nemam to srdce ji vyhodit. Az si poridime novej, tak budu muset. Ach jo.

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.